J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

E-Dziennik

 e-dziennik  

Pola Nadziei

Pola Nadziei

LOGO SZKOŁY

HASŁO SZKOŁY

Insta.Ling

psp_161218_02.jpg
Opieka PDF Drukuj Email

 

ŚWIETLICA

 

    Ważną ostoją PSP Wąsosz jest świetlica szkolna, która spełnia przede wszystkim rolę opiekuńczo – wychowawczą. Opieką są objęci wszyscy uczniowie dojeżdżający oraz dzieci miejscowe, których rodzice pracują.

    W świetlicy mają możliwość odrabiania zadań domowych, korzystania z gier, oglądania filmów i bajek oraz mogą również brać udział w zabawach ruchowych na boisku szkolnym. Organizowane są również spotkania z zaproszonymi gośćmi, na których poruszana jest różnorodna tematyka (np. historia naszego miasta, bezpieczeństwo podczas ferii i wakacji itp.). Dzieci należące do świetlicy szkolnej biorą aktywny udział w działanich ekologicznych na rzecz lokalnego środowiska oraz akcjach charytatywnych ("Góra Grosza", "Marzycielska poczta", "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"). Prowadzony jest również cykl zajęć, który ma na celu przybliżyć dzieciom historię swojego regionu- "Naszej Małej Ojczyzny". Wychowawcy świetlicy organizują dodatkowo szereg wycieczek, które sprzyjają integracji uczniów.

    Przy świetlicy funkcjonuje również nowocześnie wyposażona stołówka szkolna. Wydawane są w niej tanie i smaczne obiady oraz prowadzi się akcję „Gorący kubek” dla dzieci z klas I – III.

Opiekunem świetlicy jest mgr Dorota Bodera, mgr Agnieszka Kozińska oraz mgr Grażyna Owczarek.

 

 


 PEDAGOG

 

Pedagogami szkolnymi w PSP w Wąsoszu są: Pani Dorota Olejnik i Pani Małgorzata Stochaj.  

Pedagog szkolny zajmuje się sprawami wychowania i profilaktyki.

Głównym celem jego pracy jest dbanie o to by proces

wychowania i rozwoju dzieci przebiegał prawidłowo.


 

 O pracy pedagoga...  

 

 Światowy dzień bez papierosa  

 

 


 

PIELĘGNIARKA

 

W naszej szkole znajduje się gabinet pielęgniarki, w którym w nagłych przypadkach pomocą medyczną służy nam szkolna pielęgniarka - p. Danuta Grys.

Gabinet szkolnej pielęgniarki otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-14.30, środa natomiast jest dniem wyjazdowym. 

  
Zmieniony ( 18.09.2018. )
 

eTwinning

Patron szkoły

Szkolna Kasa Oszczędności

psp_sko_2017_log.jpg

Dzwonki

8.00-8.45

8.50-9.35

9.50-10.35

10.45-11.30

11.50-12.35

12.55-13.40

13.50-14.35 

www.mamyprawa.pl

Licznik odwiedzin


J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws
Protopic