J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

E-Dziennik

 e-dziennik  

Pola Nadziei

Pola Nadziei

LOGO SZKOŁY

HASŁO SZKOŁY

Insta.Ling

psp_161218_02.jpg
Warszawa - nagroda dla ekologów PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.10.2017.

Przedstawiciele Koła Ekologicznego, działającego przy naszej szkole, z dumą informują, że w dniach 9 - 10 października br. odwiedzili Warszawę i osobiście odebrali statuetki „Czarodziejskiego Drzewa" i „Pegaza 2017" , które zostały im wręczone przez Prezesa Stowarzyszenia Ekologiczno -  Kulturalnego Klubu Gaja -  Jacka Bożka.

Dla przypomnienia informujemy, że w ubiegłym roku szkolnym, po raz kolejny, wzięliśmy udział w programie „Święto Drzewa", którego organizatorem jest wspomniane wyżej stowarzyszenie.

W ramach tego programu, w tym roku zostaliśmy, po raz drugi, laureatami dwóch ogólnopolskich konkursów ekologicznych  -

„Czarodziejskie Drzewo" i „ Zbieraj makulaturę, ratuj konie".

Nadmieniamy, że jesteśmy jedyną placówką oświatową w Polsce, która może się poszczycić tym podwójnym zwycięstwem.

Warto dodać, że nasze działania, na rzecz ochrony środowiska i pokrzywdzonych zwierząt, zostały zauważone przez organ prowadzący, a w szczególności  Burmistrza Wąsosza - Pana Zbigniewa Stuczyka,  dzięki któremu nasz wyjazd  w całości został sfinansowany z  gminnego budżetu. 

Za to wyróżnienie i nagrodę - wycieczkę jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Wyżej wspomniane statuetki otrzymaliśmy we wspaniałej atmosferze, podczas INAGURACJI 15. ŚWIĘTA DRZEWA, pod hasłem „Drzewo - przyjaciel". Symbolicznym początkiem obchodów było wspólne posadzenie 5 drzew (jabłoni i magnolii), na warszawskim Polu Mokotowskim,  z ambasadorami Święta Drzewa, w tym aktorami - Bartłomiejem Topą i Dagmarą Bąk. Goście, w tym również my,  podkreślili rolę działań prowadzonych przez Klub Gaja, mimo iż początkowo jej efekty mogą nie być łatwo dostrzegalne ( od początku programu dzięki zaangażowaniu blisko 630 tysięcy osób posadzono już ponad 811 tysięcy drzew i uratowano 60 koni skazanych na rzeź, które dzisiaj pomagają chorym dzieciom ). Po tym wstępie, w gmachu Biblioteki Narodowej odbyła się gala rozdania nagród oraz wystawa plakatów „Drzewo-przyjaciel" studentki ASP Zofii Lasockiej.  Najważniejszym punktem tej części programu była informacja, że zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu Drzewo Roku w Polsce - Dąb Józef w Wiśniowej - został Europejskim Drzewem Roku. Na zakończenie uroczystości, jak zwykle, odbył się poczęstunek złożony z pysznych wegetariańskich potraw.

Podczas naszej wyprawy odwiedziliśmy również zespół Pałacowo-Ogrodowy w Łazienkach, który jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najpiękniejszych w Europie.

 Podziwialiśmy cudne wnętrza Pałacu na Wyspie - letnią rezydencję Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz ogrody, które pięknie prezentują się w jesiennych barwach. Jak podczas każdej wycieczki, w programie musi być nie tylko coś dla duszy, ale również coś dla ciała. Ciało było w galerii Złote Tarasy - wyjątkowym miejscu na modne zakupy i najlepszą miejską rozrywkę oraz McDonald's.

Warto na koniec przypomnieć, że sukces jaki odnieśliśmy, to także sukces całej społeczności szkolnej oraz wielu ludzi, którzy bezinteresownie wspierali nasze działania, bowiem podobnie jak nam, ochrona środowiska i los bezbronnych zwierząt nie jest im obojętny.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i prosimy o więcej. Nadmieniamy, że również w tym roku szkolnym zgłosiliśmy naszą placówkę do kolejnej edycji Święta Drzewa.

 

Koło Ekologiczne

 

PS

Więcej możesz przeczytać na stronach Klubu Gaja:

www.klubgaja.pl

http://swietodrzewa.pl

 

GALERIA ZDJĘĆ

Zmieniony ( 15.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

eTwinning

Patron szkoły

Szkolna Kasa Oszczędności

psp_sko_2017_log.jpg

Dzwonki

8.00-8.45

8.50-9.35

9.50-10.35

10.45-11.30

11.50-12.35

12.55-13.40

13.50-14.35 

www.mamyprawa.pl

Licznik odwiedzin


J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws
Protopic