J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

E-Dziennik

 e-dziennik  

Pola Nadziei

Pola Nadziei

LOGO SZKOŁY

HASŁO SZKOŁY

Insta.Ling

Lekcja przyrody w lesie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.10.2017.


W tym roku szkolnym, w ramach akcji ogłoszonej przez Nadleśnictwo Góra Śląska – „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, uczniowie klasy IV a, wraz ze swoją wychowawczynią, odbyli lekcję przyrody na terenie leśnictwa Załęcze. Towarzyszyła jej piękna, jesienna pogoda.

Tutaj zostali przywitani przez leśników. Tym razem zajęcia terenowe poprowadziła, zaprzyjaźniona już od wielu lat z naszą szkołą, Pani  Barbara Chrystman – Kurzawa. Przyrodnicy mieli okazję zobaczyć paśnik dla zwierząt i wypełnić go, przywiezionymi przez siebie, nasionami kasztanów. Warto dodać, że wcześniej zostały one przekazane wycieczkowiczom przez wielu uczniów naszej szkoły.

  Czwartoklasiści z zaciekawieniem słuchali opowieści o dzikich mieszkańcach naszych lasów i ich zwyczajach. Rozpoznawali gatunki drzew po ich liściach i owocach. W pobliżu leśnej stołówki przyglądali się tropom zwierząt i przy pomocy fachowca rozpoznawali je. Tradycyjnie, na zakończenie wyprawy, na leśnej polanie rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski. Tuż przed wyjazdem, Pani leśnik podziękowała uczniom za ich aktywność i nagrodziła wszystkich książeczkami o tematyce leśnej. Wszystkim taka forma zajęć się niezwykle spodobała i już mają w planach kolejną, tylko o innej porze roku.

 

 

 

Zmieniony ( 19.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

eTwinning

Patron szkoły

Szkolna Kasa Oszczędności

psp_sko_2017_log.jpg

Dzwonki

8.00-8.45

8.50-9.35

9.50-10.35

10.45-11.30

11.50-12.35

12.55-13.40

13.50-14.35 

www.mamyprawa.pl

Licznik odwiedzin


J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws
Protopic