J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

E-Dziennik

 e-dziennik  

Pola Nadziei

Pola Nadziei

LOGO SZKOŁY

HASŁO SZKOŁY

Insta.Ling

psp_161218_02.jpg
Szkolny Klub Wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.01.2018.

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie.

W naszej szkole wolontariusze wraz z opiekunem klubu, wychowawcami i nauczycielami organizują i realizują różne akcje charytatywne, które mają na celu pomoc potrzebującym oraz wspomagają pracę szkoły.

Wolontariuszem Szkolnego Klubu Wolontariatu może zostać każdy uczeń. Warunkiem wpisania na listę jest wypełnienie przez ochotnika i jego rodzica/prawnego opiekuna wymaganych dokumentów, tzn. Deklaracji przynależności do klubu i zgody rodziców.

W Szkolnym Klubie Wolontariatu pracują: Milena Piotrowska, Wiktoria Sareło, Julita Głoskowska, Rozalia Waleryś, Agata Wojciechowska Małgorzata Wąsik, Aleksandra Szyjka, Martyna Matuszewska, Natalia Babij, Karolina Ryznar, Magda Nowaczyk, Julia Dutka, Amelia Łukaszewska, Jakub Sareło, Maciej Leszkowicz, Weronika Giżycka, Maria Kazubska, Kacper Chyliński, Dobrawa Rzepiela, Oleksandra Holumbovska, Julia Kopeć, Karolina Stadnik i Ivan Yemets.

Zarząd SKW:
1. Martyna Matuszewska - przewodnicząca
2. Agata Wojciechowska - zastępca

Deklaracja przynależności do Szkolnego Klubu Wolontariatu

psp_050418_02.jpg

 


 Pomagamy zwierzętom

W dniach od 20 listopada do 12 grudnia 2017 r w naszej szkole trwała akcja charytatywna na rzecz Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami "Kundelek".

Przez ten okres wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem odbierali od uczniów karmę dla psów, produkty zbożowe /ryż, makaron, kaszę/ oraz nieprzydatne im już kołdry, poduszki, koce, garnki i miski. Zebraliśmy łącznie 129 kg karmy suchej i mokrej oraz produktów spożywczych.

Dary zostały odebrane 12.12.2017 r. przez panią prezes Stowarzyszenia.

psp_010218_02.jpg 

 


Akcja "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

 

W grudniu 2017 r. przeprowadzono przedświąteczną akcję charytatywną "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", podczas której członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu sprzedawali własnoręcznie wykonane stroiki oraz ozdoby choinkowe. Świąteczne ozdoby sprzedawano na zebraniu z rodzicami oraz podczas przerw.

   
psp_010218_01.jpg

 


Wizyta w Domu Dziecka w Krzydlinie Małej 

26 marca 2018 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem złożyli wizytę w Domu Dziecka "Wiosna" w Krzydlinie Małej.

Celem wyjazdu było przekazanie darów zebranych podczas zorganizowanej przez SKW przedświątecznej akcji charytatywnej. Wolontariusze przekazali przybory szkolne, zabawki, maskotki, słodycze, gry planszowe, puzzle, pampersy, chusteczki do pielęgnacji niemowląt oraz środki czystości.

Pobyt w Domu Dziecka trwał około dwóch godzin podczas, którego wolontariusze spotkali się z pracownikami i wychowankami, obejrzeli pokoje w których mieszkają podopieczni i spędzili z nimi czas na wspólnej zabawie. Z zainteresowaniem wysłuchali relacji o codziennych radościach i kłopotach wychowanków.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom, którzy włączyli się do tego niezwykle cennego przedsięwzięcia. 

psp_240518_01.jpg 


Akcja "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"
 
18 maja we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie przygotowań do IX edycji akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Tego dnia na wrocławskim Rynku odbyła się uroczysta parada ponad 100 szkolnych pocztów sztandarowych, które poprowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia. W uroczystej paradzie uczestniczył również poczet sztandarowy z naszej szkoły.
Akcja, której organizatorem jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wspólnie z Fundacją Studio Wschód i TVP Polonia ma na celu ratowanie polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą, dlatego zbierane są na ten cel symboliczne złotówki.
 
Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu również zorganizowali zbiórkę symbolicznych złotówek w naszej szkole. Udało się zebrać 325 zł. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do akcji.
 
 
psp_240518_02.jpg

 Podsumowanie akcji "Nakrętki dla Hospicjum" 

W II półroczu Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole akcję "Nakrętki dla Hospicjum" na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci".

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się dziećmi przewlekle i nieuleczalnie chorymi. Większość chorób ma podłoże neurologiczne lub genetyczne. Pomaga też dzieciom po zakończonym leczeniu onkologicznym i tym, które uległy nieszczęśliwym wypadkom. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone są na opłacenie domowej rehabilitacji dla podopiecznych Hospicjum i zakup niezbędnego sprzętu do rehabilitacji.

W ciągu II półrocza zebraliśmy 11 worków, każdy o pojemności 120 litrów nakrętek, które zostały odebrane 08.06.2018 roku przez wrocławskich wolontariuszy z Hospicjum.

Koordynator SKW oraz jego wolontariusze bardzo serdecznie dziękują wszyskim ofiarodawcom nakrętek.

 

psp_190618_01.jpg

 
ROK SZKOLNY 2018/2019 
 
 

  26 października w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna "Podziel się posiłkiem".

Uczniowie chętnie częstowali się owocami i kanapkami przygotowanymi przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Kanapki zostały przygotowane z produktów spożywczych otrzymanych od właścicieli wąsoskich sklepów i piekarni.

 


 


AKCJA BIAŁO - CZERWONY ZNICZ

Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach.

Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć, dlatego wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA zorganizowali w październiku zbiórkę zniczy, które zostaną zawiezione na Ukrainę i Wileńszczyznę. Zebraliśmy 195 zniczy.

Ponadto 1 listopada wolontariusze kwestowali na cmentarzu w Wąsoszu, gdzie spotkali się z życzliwością i hojnością darczyńców. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na transport zniczy na Litwę i Ukrainę, wyjazd wolontariuszy na cmentarz Orląt Lwowskich oraz porządkowanie latem kresowych cmentarzy na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

 


Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka''.

Akcja ta ma na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla Pani Kazimiery i jej męża Zbigniewa. W ramach akcji uczniowie przynosili artykuły spożywcze, środki czystości, odzież i kosmetyki. Dzięki szlachetności i hojności darczyńców zakupiliśmy również pralkę oraz kuchenkę mikrofalową, które były niezbędne dla rodziny.

W sobotę (8 grudnia) wraz z wolontariuszkami oraz strażakami z OSP wybraliśmy się do rodziny, dla której zbieraliśmy dary przez ostatnie dwa tygodnie. To było wspaniałe spotkanie, pełne wzruszenia i radości.

Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, że na twarzy tej rodziny pojawił się uśmiech.

 


DARY NA KRESY   

Nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Świąteczna zbiórka darów dla Rodaków na Kresach" organizowanej przez Fundację Studio Wschód wraz z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Telewizją Polonia.

Podczas akcji zbierane były słodycze, książeczki dla dzieci, maskotki, przybory szkolne, żywność oraz środki czystości.

Ponadto wolontariusze ze SKW w ramach akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" sprzedawali własnoręcznie wykonane choinki, stroiki oraz ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup słodyczy i przyborów szkolnych.

Zebrane dary zostały zawiezione do Wrocławia, skąd trafiły do rodzin na Kresach.

psp_020119_01.jpg

Zmieniony ( 02.01.2019. )
 

eTwinning

Patron szkoły

Szkolna Kasa Oszczędności

psp_sko_2017_log.jpg

Dzwonki

8.00-8.45

8.50-9.35

9.50-10.35

10.45-11.30

11.50-12.35

12.55-13.40

13.50-14.35 

www.mamyprawa.pl

Licznik odwiedzin


J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws
Protopic