J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

E-Dziennik

 E-dziennik  

CERTYFIKAT ZDAMY.PL

LOGO SZKOŁY

HASŁO SZKOŁY

Insta.Ling

Szkolny Klub Wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.01.2018.

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie.

W naszej szkole wolontariusze wraz z opiekunem klubu, wychowawcami i nauczycielami organizują i realizują różne akcje charytatywne, które mają na celu pomoc potrzebującym oraz wspomagają pracę szkoły.

Wolontariuszem Szkolnego Klubu Wolontariatu może zostać każdy uczeń. Warunkiem wpisania na listę jest wypełnienie przez ochotnika i jego rodzica/prawnego opiekuna wymaganych dokumentów, tzn. Deklaracji przynależności do klubu i zgody rodziców.

W Szkolnym Klubie Wolontariatu pracują: Milena Piotrowska, Wiktoria Sareło, Julita Głoskowska, Rozalia Waleryś, Agata Wojciechowska Małgorzata Wąsik, Aleksandra Szyjka, Martyna Matuszewska, Natalia Babij, Karolina Ryznar, Magda Nowaczyk, Julia Dutka, Amelia Łukaszewska, Jakub Sareło, Maciej Leszkowicz, Weronika Giżycka, Maria Kazubska, Kacper Chyliński, Dobrawa Rzepiela, Oleksandra Holumbovska, Julia Kopeć, Karolina Stadnik i Ivan Yemets.

Zarząd SKW:
1. Martyna Matuszewska - przewodnicząca
2. Agata Wojciechowska - zastępca

Deklaracja przynależności do Szkolnego Klubu Wolontariatu


 Pomagamy zwierzętom

W dniach od 20 listopada do 12 grudnia 2017 r w naszej szkole trwała akcja charytatywna na rzecz Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami "Kundelek".

Przez ten okres wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem odbierali od uczniów karmę dla psów, produkty zbożowe /ryż, makaron, kaszę/ oraz nieprzydatne im już kołdry, poduszki, koce, garnki i miski. Zebraliśmy łącznie 129 kg karmy suchej i mokrej oraz produktów spożywczych.

Dary zostały odebrane 12.12.2017 r. przez panią prezes Stowarzyszenia.

psp_010218_02.jpg 

 


Akcja "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

 

W grudniu 2017 r. przeprowadzono przedświąteczną akcję charytatywną "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", podczas której członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu sprzedawali własnoręcznie wykonane stroiki oraz ozdoby choinkowe. Świąteczne ozdoby sprzedawano na zebraniu z rodzicami oraz podczas przerw.

   
psp_010218_01.jpg

 


 

26 marca 2018 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem złożyli wizytę w Domu Dziecka "Wiosna" w Krzydlinie Małej.

Celem wyjazdu było przekazanie darów zebranych podczas zorganizowanej przez SKW przedświątecznej akcji charytatywnej. Wolontariusze przekazali przybory szkolne, zabawki, maskotki, słodycze, gry planszowe, puzzle, pampersy, chusteczki do pielęgnacji niemowląt oraz środki czystości.

Pobyt w Domu Dziecka trwał około dwóch godzin podczas, którego wolontariusze spotkali się z pracownikami i wychowankami, obejrzeli pokoje w których mieszkają podopieczni i spędzili z nimi czas na wspólnej zabawie. Z zainteresowaniem wysłuchali relacji o codziennych radościach i kłopotach wychowanków.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom, którzy włączyli się do tego niezwykle cennego przedsięwzięcia. 

psp_050418_02.jpg

Zmieniony ( 05.04.2018. )
 

Patron szkoły

Szkolna Kasa Oszczędności

psp_sko_2017_log.jpg

Dzwonki

8.00-8.45

8.55-9.40

9.50-10.35

10.45-11.30

11.50-12.35

12.55-13.40

13.50-14.35 

www.mamyprawa.pl

Licznik odwiedzin


J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws
Protopic